Перейти до вмісту

ПУШКАРІВСЬКА ШКОЛА

Форум комунального закладу Пушкарівська загально-освітня середня школа I-III ступеня. Новини школи; спілкування учнів, вчителів, випускників. Література, підручники, корисні програми.

ПУШКАРЕВСКАЯ ШКОЛА

Форум коммунального учреждения Пушкаревская общеобразовательная школа I-III степени.Новости школы, общение учеников, учителей, выпускников. Литература, учебники, полезные программы.
News Ticker
  • Комунальний заклад Пушкарівська загальноосвітня середня школа I-III ступеня
  • Коммунальное учреждение Пушкаревская общеобразовательная средняя школа I-III степени
Шановні гості форуму!
Якщо Ви виявили бажання зареєструватися на нашому форумі - використовуйте, будь ласка, українські або міжнародні поштові скриньки (з російських йде спам).
 
Дякую за розуміння!
service101

Реформа освіти

Краща відповідь

30.03.17 18:03 Нацрада реформ розгляне питання реформування середньої освіти та розвитку інклюзивної 31 березня

 

Національна рада реформ проведе засідання з питання реформування середньої освіти та розвитку інклюзивної освіти 31 березня.
Про це Українським Новинам повідомив прес-секретар проектного офісу Нацради реформ Петро Іванов, передає Цензор.НЕТ.
 
"Засідання відбудеться завтра, після його закінчення заплановано брифінг", - сказав він.
 
На засіданні заплановано розглянути питання реформування загальної середньої освіти; розвитку інклюзивної освіти; системи інституційного догляду та виховання дітей і перспектив її реформування.
 
Як повідомляли раніше, Міністерство освіти й науки сподівається на розгляд Верховною Радою нової редакції закону "Про освіту" в другому читанні в квітні-травні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

05.05.17 12:35

 Порошенко подав у Раду законопроект про інклюзивну освіту

10% дітей потребують врахування своїх особливостей в освітньому процесі.
Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на сторінку Петра Порошенка у Фейсбук, Президент подав до Верховної Ради проект закону, який забезпечить продовження розвитку інклюзивної освіти в Україні.

 

"Цей крок є надзвичайно актуальним, адже нині в Україні 10% дітей потребують врахування своїх особливостей в освітньому процесі. Переконаний, підтримка інклюзивного навчання на законодавчому рівні забезпечить доступ дітей з особливими освітніми потребами до навчального процесу в школах".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

В СВІТІ ОСВІТИ! У МIНIСТЕРСТВI ОСВIТИ ГОТУЮТЬСЯ ВIДМОВИТИСЬ ВIД ОЦIНОК ДЛЯ ШКОЛЯРIВ 1 – 4 КЛАСIВ.

 

 

 

otsinka.jpg

 

 

Такий проект реформування початкової школи Мiнiстерство освiти вже винесло на обговорення педагогiв i батькiв. Хтось шокований: як це може бути, адже дiти й так не хочуть вчитися, а тепер взагалi битимуть байдики на уроках!

Та ось що думають про плюси i мiнуси нововведення Наталiя Прибильська, директор першої в Українi школи Монтессорi, Василина Хайрулiна, директор Українського коледжу iменi Василя Сухомлинського, Галина Вишневецька, учитель початкових класiв вищої категорiї ЗОШ “Свiтанок”, та Iгор Лiкарчук, доктор педагогiчних наук, заслужений працiвник освiти України, екс-директор УЦОЯО. — Чому взагалi виникла така iдея? Адже найперше, про що звикли запитувати батьки дитину, — “що ти сьогоднi отримала у школi?” Г. Вишневецька: — Справдi, такий пiдхiд до навчання мiцно вкорiнився у нашу ментальнiсть, i боротися з ним важко. Гарна оцiнка – немає приводу для хвилювання, дитину можна похвалити, чимось винагородити. Погана — бiльшiсть батькiв вважають, що треба покарати, меншiсть намагається допомогти виконати уроки. А немає оцiнки взагалi, то як же тепер знати, чи все гаразд у дитини, чи вона старається, чи не гiрша за iнших?!

А тепер уявiть собi психологiчний стан дитини семи-десяти рокiв (бо в першому класi оцiнок ми i зараз не ставимо), яка вчиться на середнiй або низький бал. Вона щойно починає робити першi кроки в навчаннi, яке триватиме не один рiк. Щось їй вдається, а щось – нi. Це нормально! Але дитина бачить, що її середня оцiнка – 6 – 7 балiв. I вона звикає до цього, не хоче старатися: а навiщо, аби не гiрше. Вона боїться робити якiсь нестандартнi кроки в навчаннi, бо може бути ще гiрше i, вiдповiдно, ще нижча оцiнка. Їй нудно експериментувати, бо для себе вона вже визначила свiй бал i пiдсвiдомо дотримується його. I найгiрше, що “оцiнковий шлейф” тягнеться за нею i в середнiй школi. Коли п’ятикласники переходять на систему, де кожен предмет вчить iнший учитель, непросто їх оцiнити у першу чверть: новi обличчя, педагоги ще не встигають до кiнця грудня визначити здiбностi кожного. I часто деякi вчителi заглядають у журнал четвертого класу: що там було у тебе з математики? Вiсiмка? Ага, ну то так ти приблизно i знаєш… I. Лiкарчук: — Iдея МОН насправдi не нова, школи без оцiнок є у багатьох країнах.

У Фiнляндiї, яка вважається першим номером у мiжнародному рейтингу систем освiти, початкова школа – шестирiчна. I бального оцiнювання в нiй справдi не передбачено. Не ставлять оцiнок до восьмого класу у Швецiї i Данiї. У деяких країнах є система оцiнювання “знає – не знає”. Я вважаю, що у школах потрiбно не вiдмовитися вiд оцiнок, а змiнити систему оцiнювання. I це зовсiм не стосується змiни кiлькостi балiв у шкалi, а пiдходу до оцiнювання.

Оцiнка повинна перестати бути в окремих учителiв (на жаль, таких дуже i дуже багато!) знаряддям психiчного насильства стосовно учнiв. — Чи є в Українi школи, якi працюють без оцiнок? I що пiдказує досвiд: добре це чи погано? В. Хайрулiна: — Ми запровадили таке правило для молодших школярiв ще 1991 року. Спочатку як експеримент. У нас було по п’ять класiв на паралелi. Я домовилася з учительками двох перших, других i третiх класiв, щоб не ставили оцiнок. Приходить одна вчителька початкових класiв i розповiдає: “У мене є дiвчинка, якої я на уроцi нiколи не чула, ми з нею спiлкувалися лише вiч-на-вiч пiсля занять. А тепер вона заговорила, переляк минув. Каже, що завжди боялася оцiнки, а тепер їй теж подобається вiдповiдати на уроцi”. Потiм ми спробували робити так: ставили дiтям не менш як 10 балiв або ж нiчого. Тобто всi у нас вчилися добре. Але через кiлька мiсяцiв учитель починав запитувати тих, хто не дуже старався: “Я можу поставити тобi тiльки 7. Ти погоджуєшся?”. I вiдповiдь завжди була однаковою: “Нi, не треба. Я ще вдома довчу матерiал i здам на 10”.

Тобто, наш досвiд пiдказує, що до бального оцiнювання дитину треба готувати поступово. I мотивацiя має бути лише позитивною: заохочувати, а не карати. Н. Прибильська: — У системi Монтессорi помилка взагалi не є негативом, а лише позитивом. Адже всi ми так чи iнакше вчимося на власних помилках. У нашiй школi дiти тривалий час працюють з олiвцем: аби мати можливiсть витерти гумкою знайдену помилку, а не закарбувати її на паперi – i дiстати покарання у формi низького бала. Диктант, наприклад, у нас перевiряють так: учитель озвучує, як правильно, учнi передивляються свої роботи й оцiнюють їх самостiйно. Тодi неуспiшнiсть їх не ранить.

Ми дотримуємося такого принципу: якщо вкажемо дитинi на її помилку, покараємо оцiнкою, то ця невдача закарбується набагато сильнiше, нiж iнформацiя, яку хочемо донести. Дитина матиме психологiчну травму, а не знання. Г. Вишневецька: — Власне, дiти йдуть до школи за знаннями, а не за оцiнками. На жаль, деякi батьки i навiть учителi цього не хочуть розумiти. Зовсiм вiдмовлятися вiд оцiнки я б не ризикувала. У середнiй i старшiй школi це необхiдно. Тодi дитина вже досить доросла, щоб адекватно сприймати свої успiхи i невдачi. Але щодо початкової школи, то я тiльки за те, щоб оцiнок не ставити.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

20.06.17 22:22  Міносвіти планує ввести використання методик LEGO в початковій школі, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                

 

 

У програми нової початкової школи, яка буде вводитися в 2017-2018 навчальних роках, планують інтегрувати педагогічні методики навчання LEGO.

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти.

"У реформуванні школи ми робимо акцент на діяльнісному навчанні, навчанні, яке виховує допитливість. Зараз ми думаємо над тим, як урізноманітнити програми і підтримати вчителя відповідними навчальними посібниками. І в цьому LEGO міг би бути нашим партнером", - зазначила міністр освіти й науки Лілія Гриенвич.

Такої домовленості було досягнуто під час її зустрічі з представниками ТОВ "ЛЕГО Україна" та ТОВ "ПРОЛЕГО".

Співпраця може відбуватися за двома напрямами: перенавчання вчителів та зміна навчального середовища.

"Ми зараз готуємо нове освітнє середовище в початковій школі, і робоча група якраз зможе визначити, чи можна буде там застосовувати розробки LEGO, як вони впишуться в цей процес. Крім того, для нас дуже важливе навчання вчителів, тому що будь-які нові методики та обладнання без відповідної підготовки педагогів не працюють. Ми повинні зрозуміти, що саме хочемо інтегрувати в НУШ і апробувати це на 100 пілотних школах, зокрема, стосовно підготовки вчителів - як і коли вони мають використовувати нові методики, працювати з дітьми з цим обладнанням", - пояснила Гриневич.

Робоча група розгляне два можливих рівні інтеграції методик LEGO в початковій школі: включення їх в обов'язкову програму або ж використання в позакласній роботі.

Також під час зустрічі обговорили питання впровадження в школах "Робототехніки" як факультативного курсу та розвиток співпраці LEGO з дитячою інженерною академією.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

05.07.17 13:04  Порошенко підписав закон про розвиток інклюзивної освіти в Україні

 

censor_news_big3.jpg                  

 

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про внесення змін до закону "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг", який забезпечить продовження розвитку інклюзивної освіти в Україні.

Закон був підписаний у середу в ході відвідування главою держави загальноосвітньої школи №168 в Києві, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
 
Відповідний закон регулює питання доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг у навчальних закладах. Він закріплює право на освіту осіб з особливими освітніми потребами та надає їм можливість здобувати освіту в усіх навчальних закладах, в тому числі безкоштовно в державних і комунальних навчальних закладах, незалежно від "встановлення інвалідності".

Зміни передбачають дистанційну та індивідуальну форми навчання, створення для таких осіб інклюзивної та спеціальних груп (класів) у загальноосвітніх навчальних закладах.
 
Як повідомлялося, Верховна Рада 297 голосами підтримала президентський законопроект №6437 "Про внесення змін до закону "Про освіту" щодо особливостей доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг" 23 травня.
П.Порошенко подав до Верховної Ради цей законопроект на початку травня поточного року. Президент розцінює цей законопроект як надзвичайно актуальний, зазначивши, що в Україні 10% дітей мають потребу в тому, щоб їх особливості враховувалися в освітньому процесі.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

09.07.17 21:42  На повноцінну реформу освіти нам треба 87 млрд грн, - Гройсман

 

censor_news_big3.jpg                    

 

Кабінет Міністрів розпочне реформу освіти в Україні у терміни, визначені раніше, а кошти для її реалізації шукатиме як всередині держави, так і у міжнародних партнерів.

Про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.
 
"Щоб зробити повноцінну реформу освіти, нам потрібно 87 млрд грн. Ми будемо все робити для того, щоб знайти ці кошти як усередині країни, так і з зовнішніх джерел, - сказав глава Уряду. - Я хочу, щоб українська дитина мала доступ до якісного дитячого садочка, якісної повнокомплектної, з повними технологічними рішеннями школи, щоб вчитель мав нормальну заробітну плату і вища освіта була якісною з точки зору підготовки кадрів".

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

10.07.17 16:11  Новий формат підготовки IТ-фахівців впроваджують в Україні - навчання розпочнеться ще в школі

 

censor_news_big3.jpg                    

 

29 червня 2017 року понад 40 школярів розпочали навчання на літньому інтенсиві з програмування "JavaGR8 Summer Intensive". Дана програма є підготовчим етапом Нової освітньої моделі (НОМ) і тестом для дуальної ІТ-освіти в Україні.

Про це Цензор.НЕТ повідомили ініціатори і засновники проекту - освітня платформа SmartMe University, громадська організація "Фонд розвитку інновацій", фонд BrainBasket Foundation, Асоціація "ІТ України" та Державний Університет Телекомунікацій.

 

Як зазначають, учасниками пілотного запуску програми стали випускники українських шкіл, які є призерами та переможцями третього етапу олімпіад з математики, фізики, інформатики та інформаційних технологій.
 
Літній інтенсив базується на шкільній програмі, затвердженій МОН у 2015 році. Автор курсу - Сергій Іщеряков - кандидат технічних наук, Java-тренер, який уже підготував понад 40 сертифікованих фахівців.
 
Проходження курсу є важливим елементом НОМ, оскільки дає можливість компаніям взяти на стажування студента вже з базовими навичками програмування. За результатами фінального тестового іспиту і хакатонів випускники курсу почнуть навчання за денною формою Державного університету комунікацій зі стажуванням у найкращих ІТ-компаніях, таких як EPAM, Ciklum тощо.
 
"Сама нова модель включає елементи дистанційного навчання, індивідуального навчання, менторства, а також використовує курси кращих технологічних університетів світу й унікальні вітчизняні розробки. Так, планується вирішити проблему розриву теоретичних знань, які студенти отримують в університеті, до вимог, які висувають IT-компанії при відборі кандидатів. Мета програми - підготовка ІТ-фахівців рівня Solution-архітекторів", - зазначають організатори.
 
Вони нагадали, що Україна посіла 26 місце зі 130 за показником Human Capital Index серед інших країн. Одними з найкращих у світі вважаються саме українські ІТ-розробники. По суті, дуальна освіта - це можливість суміщення студентом навчання у вузі та роботи в компанії. Для європейського суспільства дуальна освіта - давно не ноу-хау, запевняють вони. Ця ідея отримала розвиток у Німеччині ще в 70-х роках минулого століття. Згодом ініціативу перейняли Канада, Австрія, Швейцарія і багато інших країн, де принципи дуальної освіти успішно реалізуються і сьогодні.
 
"Такі освітні проекти для українського ІТ-сектора - це, в першу чергу, шанс зупинити або хоча б зменшити відтік талановитої молоді за кордон і тим самим кадрово підсилити вітчизняні IT-компанії. Особливо це важливо для продуктових IT-компаній, зацікавлених у нових "мізках", здатних генерувати й апробувати креативні ідеї. Відповідно, компанії зможуть отримати перспективний продукт, а держава - нові надходження у бюджет", - додають вони.

Нещодавно міністр освіти й науки України Лілія Гриневич також оголосила курс на впровадження дуальної освіти, підкресливши, що в першу чергу це торкнеться виробничої, аграрної та ІТ-сфери.
 
Проект також підтримали багато вітчизняних вузів і провідних ІТ-компаній, представлених в Україні.
 
Участь у літньому інтенсиві забезпечує освітня платформа Smartme University.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

10.07.17 23:12  Зарплата вчителів за рік зросла на 50%, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                  

 

 

За рік зарплату українським учителям підняли на 50%.

Про це в ефірі "5 каналу" заявила міністр освіти й науки України Лілія Гриневич, передає Цензор.НЕТ.

 

"Уже цього року ми підняли вчителям заробітну плату на 50% і просунули їх за єдиною тарифною сіткою. Тобто ми вже зробили крок, щоб іти до цієї планки (зростання зарплати вчителів у ході реалізації реформи освіти - 5.UA). Але темп цього просування покаже економічний розвиток країни", - сказала міністр.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

11.07.17 08:13  Гриневич про реформу середньої школи: Проект орієнтовно коштуватиме 6 млн євро

 

censor_news_big3.jpg                  

 

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич розповіла, скільки коштуватиме Україні реформа середньої школи.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це вона повідомила в ефірі 5 каналу.

 

"Цей проект орієнтовно буде мати вартість шість мільйонів євро. Він розрахований на чотири роки. Це не надто великі кошти на такий період часу, але ці кошти ми вкладемо саме у формування нової моделі педагогічної освіти. Тому що у нас сьогодні залишилася архаїчна модель педагогічної освіти, яка скоріше молодих вчителів забезпечує теоретичною підготовкою, але не дає їм практичних сучасних інструментів", - сказала міністр.

 

Нагадаємо, раніше Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що на повноцінну реформу освіти України треба 87 млрд грн.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

11.07.17 09:12  Рада сьогодні розгляне законопроект про КС, зміни до Держбюджету і реформу освіти

 

censor_news_big3.jpg                  

 

Верховна Рада у вівторок планує розглянути в другому читанні законопроект №6427-д "Про Конституційний Суд України".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.
 
Крім того, серед питань на вівторок - ухвалення в другому читанні законопроекту №3491-д про реформування освіти.
Також депутати розглянуть у другому читанні зміни до державного бюджету (законопроект №6600).

Заплановано також розгляд вето Президента до закону України "Про внесення зміни до розділу ІI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо зменшення дефіциту брухту чорних металів на внутрішньому ринку".
 
Крім того, парламент затвердить календарний план проведення наступної сесії.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

12.07.17 15:00  Заплановане зменшення держзамовлення на підготовку у вишах пов'язано з демографією і відсутністю набору на рівень "спеціаліст", - Міносвіти

 

censor_news_big3.jpg                  

 

Заплановане Кабінетом Міністрів України зменшення державного замовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах у 2017 році майже на 17% порівняно з 2016 роком пов'язане з демографією і відсутністю набору на освітньо-кваліфікаційний рівень "спеціаліст".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
 
У відомстві зазначають, що відповідно до закону "Про вищу освіту" останній набір абітурієнтів на освітній рівень "спеціаліст" проводився в 2016 році.
 
Також у 2017 році кількість випускників 11 класів зменшилася на 4,3% порівняно з минулим роком.
 
Таким чином, близько 54% випускників шкіл цього року матимуть можливість потрапити до ВНЗ на місця державного замовлення.

У 2017 році будуть збільшені обсяги держзамовлення за спеціальностями: фізика і астрономія; прикладна фізика і наноматеріали; математика; мікро- і наносістемной техніка; біотехнології і біоінженерія; атомна енергетика.
 
Зменшаться обсяги держзамовленняз економіки; права (в тому числі міжнародного); туризму; готельно-ресторанної справи.
 
У сфері "Освіта" у 2017 році планується виділити 12315 бюджетних місць, зокрема 7405 місць за фахом "Середня освіта (за предметними спеціальностями)".
 
Як повідомлялося раніше, уряд у середу має намір зменшити держзамовлення на підготовку кадрів у вищих навчальних закладах у 2017 році майже на 17% порівняно з 2016 роком до 212 тис. осіб.

Обсяг держзамовлення на підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем "молодший спеціаліст" планується встановити на рівні 57,2 тис. осіб; "Бакалавр" - 82,2 тис. осіб; "Магістр на підставі рівня бакалавра" - 62,2 тис. осіб, "магістр на підставі повної середньої освіти" - 5,9 тис. осіб. Прийом до аспірантури і докторантури за державним замовленням планується встановити на рівні 4,4 тис. осіб і 468 осіб відповідно.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

13.07.17 10:37  Міносвіти пропонує в новому законі зобов'язати школи звітувати за витрачені на ремонт гроші, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                    

 

Міністерство освіти і науки України пропонує в новому законі про освіту зобов'язати шкільні благодійні фонди, куди батьки учнів здають гроші на ремонт, звітувати за витрачені кошти.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це міністр освіти Лілія Гриневич заявив в ефірі телеканалу "112 Україна".
 
"У законі про освіту, який сьогодні поставлено на голосування в парламенті, для нас він неймовірно важливий, тому що без цього закону ми не можемо здійснювати реформування освіти. Так ось, в цьому законі є стаття, яка буде зобов'язувати всі навчальні заклади в обов'язковому порядку публікувати всі кошти, що надходять на утримання цієї установи, і як вони витрачаються. Тоді стане ясно, і батьки зможуть запитати тих, хто заохочує їх здавати гроші, - якщо, наприклад, орган місцевого самоврядування виділив для цієї школи кошти на ремонт, тоді не зрозуміло, чому збираються ці кошти на ремонт у батьків", - заявила Гриневич.

Також Гриневич пояснила, що сьогодні з батьків збирають гроші на ремонт так звані благодійні фонди, які міністерство не має права заборонити.
 
"Дуже важливо, щоб ці фонди, які збирають ці кошти, чітко звітували перед батьками, на що ці гроші йдуть. Думаю, це одна з новел закону про освіту, яка повинна показати, скільки тіньових коштів у нашій системі освіти і яким чином вони витрачаються. Внаслідок фінансової децентралізації органи місцевого самоврядування мають зовсім інші можливості - в них збільшилася доходна частина бюджету в кілька разів. Вони зараз мають набагато більше можливостей забезпечити школи всім необхідним", - заявила Гриневич.
За словами міністра освіти, не всі батьки зможуть дозволити собі здавати гроші в шкільні фонди, що позначається на ставленні до дітей.
 
"Ми негативно ставимося до вимагання коштів у батьків, тим паче великих сум. З цим можна боротися тільки таким чином, що ми повинні вивести на світло все внески батьків до бюджету кожного навчального закладу і вимагати, щоб нам розповіли, як ці кошти використовуються", - заявила Гриневич.
 
Як повідомлялося, на виконання закону "Про освіту", який у Верховній Раді України планують ухвалити на цьому сесійному тижні, знадобиться близько 87 млрд грн, ці кошти повинні бути освоєні до 2030 р.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

15.08.17 12:59  Цього року ми плануємо закупити 275 шкільних автобусів, - Гройсман

 

censor_news_big3.jpg                    

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявляє, що в поточному році планується закупити 275 шкільних автобусів.
Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це він повідомив у ході селекторної наради з питання підготовки до початку нового 2017-2018 навчального року у вівторок в Дніпрі.
 
"Цього року ми спільно з місцевою владою плануємо закупити 275 шкільних автобусів", - сказав прем'єр.
 
Водночас Гройсман наголосив на необхідності забезпечити дітей шкільними підручниками до 1 вересня.

Як повідомлялося раніше, в Херсонській області в 2017-2018 навчальному році всі першокласники навчатимуться державною мовою, в тому числі і діти в 26 школах з російською мовою навчання.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

15.08.17 14:36  Цього року в перший клас піде понад 408 тис. дітей, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                    

 

Першокласниками у 2017 році в Україні стане 408 тис. дітей.

Міністр освіти й науки України Лілія Гриневич заявляє, що у 2017 році в перший клас піде понад 408 тис. дітей, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.
 
"З 1 вересня в перший клас підуть наші діти, це 408 тис. 206 першокласників. Найбільше першокласників у Дніпропетровській області - 34 тис. 767 осіб. Найбільший набір першокласників у сільській місцевості прогнозують у Львівській і Закарпатській областях", - сказала міністр на селекторній нараді з питання підготовки до початку нового 2017-2018 навчального року у вівторок у Дніпрі.
 
За її словами, зростають і внески держави в освіту, зведений бюджет на освіту цього року становить 168,6 млрд грн проти 129,4 млрд у 2016 році.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

15.08.17 21:02  Усі першокласники з 2018 року будуть вчитися за новим стандартом початкової освіти, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                    

 

З 2018 року за новим державним стандартом початкової освіти вчитимуться всі першокласники України.

Про це міністр освіти й науки Лілія Гриневич повідомила сьогодні на селекторній нараді в Дніпрі з питань підготовки до нового навчального року, передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

 

"До масштабного запровадження стандарту повинні пройти перепідготовку понад 22 тис. учителів. Зараз іде доопрацювання модельного курсу для цих учителів, а також розробка дистанційної складової їх навчання. Однак слід пам'ятати, що досить значна частина обов'язків щодо організації перепідготовки ляже на плечі інститутів післядипломної педагогічної освіти (ІППО), які перебувають під керівництвом місцевих органів влади", - сказала міністр.

 

Також Гриневич зазначила, що більшість областей відповідально поставилися до підготовки початкових класів у 100 школах, які будуть пілотувати новий держстандарт початкової освіти цього року.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

16.08.17 12:19  У Міносвіти спростували інформацію про зміну шкільних канікул

 

censor_news_big3.jpg                    

 

У Міносвіти спростували інформацію про зміну розкладів шкільних канікул.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, про це йдеться в сюжеті одного з українських телеканалів.
 
Таким чином чиновники відреагували на численні публікації в інтернеті про те, що нібито наступного навчального року канікули будуть частіше, але будуть коротшими. Поки батьків заспокоює радник міністра освіти Іванна Коберник - жодного рішення міністерство не ухвалювало, тому що просто не має на це повноважень.
 
Вона зазначила, що Міністерство освіти і науки регламентує три речі: "1. старт навчального року 1 вересня, 2. кінець - до 30 червня (увага, до 30 червня - це ніяк не означає, що всі будуть вчитися цілий червень. Це означає, що всі тести, іспити практики тощо мають закінчитися не пізніше ніж 30 червня) 3. канікули упродовж навчального року (не враховуючи літні) повинні тривати щонайменше 30 днів. Решта - за рішенням школи за погодженням із місцевим органом. Тобто коли канікули, скільки днів восени, скільки навесні - вирішує школа, за погодженням із місцевою владою, а не міністерство".
 
Те саме стосується семестрів або триместрів - це право школи визначати структуру навчального року.
 
Як повідомляли раніше, з 2018 року за новим стандартом початкової освіти вчитимуться всі першокласники.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

19.08.17 21:42  "Новий закон "Про освіту" має бути проголосований в парламенті до Дня вчителя", - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                            

 

Новий законопроект "Про освіту" повністю готовий до розгляду у другому читанні.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.
 
"За моєю інформацією, новий закон "Про освіту" має бути проголосований у парламенті до Дня вчителя - професійного свята наших педагогів. Його мали розглянути раніше, в останній тиждень попередньої сесії, але у депутатів не вистачило часу. До другого читання депутати подали понад тисячу поправок, але вони повністю були опрацьовані, і щодо них було досягнуто згоди", - розповіла вона.
 
За її словами, закон "Про освіту" є базовим у законодавчому забезпеченні освіти. Його ухвалення розблокує оновлення законів "Про середню освіту" та "Про професійну освіту", а також створення закону "Про національну систему кваліфікацій".
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

20.08.17 19:07

 Гройсман: Ми повинні до 2020 року повністю забезпечити дошкільнят місцями в дитсадках і ліквідувати черги

 

censor_news_big3.jpg                      

До 2020 року черги в дошкільні навчальні заклади (ДНЗ) мають бути ліквідовані.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це заявив прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на Facebook.
 
"65 тис. дітей дошкільного віку чекають сьогодні можливості піти в дитячий садок, бо не вистачає місць. Вважаю, що черги в дитячі садки неприпустимі. Ніхто не має права з дитинства привчати українців стояти в чергах", - пише він.
 
"Це питання ми обговорювали на селекторі у вівторок і на засіданні уряду 18 серпня. Ми повинні до 2020 року повністю забезпечити дошкільнят місцями у ДНЗ та ліквідувати черги. Це абсолютно реальне завдання, яке має бути виконане спільно з місцевими органами влади", - підкреслив глава уряду.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

21.08.17 20:55  Україна створює з Ізраїлем освітню онлайн-платформу, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                    

Україна розглядає можливість співпраці з Ізраїлем для створення Національної освітньої онлайн-платформи, заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на зустрічі з міністром з питань охорони навколишнього середовища, міністром у справах Єрусалима і спадщини Ізраїлю Зеєвом Елькіним.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це сказано в повідомленні прес-служби Міносвіти.

 

"Україна розглядає можливість співпраці з Ізраїлем для створення Національної освітньої онлайн-платформи, на якій зберігатимуть освітні матеріали для школярів, педагогів та батьків", - наголошується в повідомленні. 

 

За словами Л.Гриневич, електронна платформа потрібна нам для повноцінного супроводу реформи освіти. Для нас дуже важливо підтримати вчителів та надати їм інтерактивні онлайн матеріали, які допоможуть якісно використовувати компетентнісні методики навчання.

 

"Також ця платформа має відіграти важливу роль у підвищенні доступу дітей із сільських територій до якісної освіти", - зазначила Л.Гриневич.

 

За словами міністра, подібна платформа розроблена в Ізраїлі вже давно. Зараз Україна шукає можливості для реалізації проекту, в межах якого ізраїльська сторона допоможе перенести готові рішення зі своєї платформи на українську.

 

До державного бюджету на 2018 рік планується закласти близько 54 млн грн на закупівлю обладнання для роботи платформи і її супроводу.

 

"У низці країн такі проекти фінансував Світовий банк, але свого часу, за міністра Табачника (екс-міністра освіти і науки України Дмитра Табачника), був провалений освітній проект з цією організацією. Зараз ми маємо з ними менший проект і з великою інвестицією вони зможуть зайти лише у 2019 році", - додала Л.Гриневич.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

27.08.17 18:05  Гройсман: "Виділимо 1 млрд грн на модернізацію навчального процесу в початковій школі"

 

censor_news_big3.jpg                      

 

Уряд України в рамках проведення освітньої реформи починає реалізацію перших пілотних проектів програми "Нова українська школа", а також дає старт модернізації початкової освіти і виділяє на ці цілі 1 млрд грн.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

"Ми виділимо 1 млрд грн на модернізацію навчального процесу в початковій школі", - сказав глава уряду.

 

Він нагадав, що йдеться передусім про матеріально-технічне оснащення класів, які мають стати додатковим інструментом для вчителів та взірцем нових підходів в освіті маленьких українців.

 

Окрім того, Володимир Гройсман підтвердив, що в проект бюджету на 2018 рік уряд закладає 25-відсоткове підвищення зарплат вчителів.

 

"Ми маємо забезпечити подальше підвищення зарплати українським вчителям. Тому в бюджеті на наступний рік буде чергове підвищення - в рамках 25%", - сказав прем'єр-міністр.

 

Він звернув увагу, що заплановане збільшення зарплат стане наступним кроком уряду з підвищення престижу праці українського вчителя. Першим кроком було 50-відсоткове збільшення зарплат, впроваджене з січня поточного року. 

 

Володимир Гройсман підкреслив, що уряд послідовно виконує поставлені завдання, і розраховує, що приклад такої політики буде розповсюджуватися й на місцях. Незважаючи на те, що система освіти - це відповідальність центральної влади, органи самоврядування мають бути також залучені до всіх процесів. І зокрема це стосується облаштування й ремонту шкіл та дошкільних закладів. Глава уряду підкреслив, що до 1 вересня на місцевому рівні мають бути вирішені всі питання щодо підготовки шкіл до навчального року та до опалювального сезону.

 

"Соціальна сфера повинна бути готова до 1 вересня. Особлива увага - підготовці житлового фонду, дошкільних установ,шкіл, лікарень", - зазначив Володимир Гройсман і додав, що кошти на проведення всіх робіт на місцях є, і використовувати їх треба максимально ефективно.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

05.09.17 08:19  Вчительські зарплати необхідно підвищити до 4 прожиткових мінімумів до 2025 року, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                          

Міністр освіти і науки Лілія Гриневич виступає за поетапне підвищення мінімальної зарплати вчителя до чотирьох прожиткових мінімумів до 2025 року.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства освіти і науки за результатами зустрічі міністра з депутатами Верховної Ради.
 
"Лілія Гриневич пояснила депутатам, що підвищення мінімальної зарплати вчителя до 4 прожиткових мінімумів коштуватиме державі додатково близько 67,9 млрд гривень. При цьому попередня пропозиція про підвищення до 3 прожиткових мінімумів зумовила би збільшення витрат на 34 млрд гривень", - йдеться в повідомленні.

"Я виступаю за те, що зарплата вчителів повинна збільшуватися, а соціальний статус - зростати. Але ми повинні робити це поступово ... Разом зі зростанням мінімуму зростуть і надбавки, які розраховують у відсотковому співвідношенні. У 2017 році освітня субвенція на зарплати вчителям становить трохи більше, ніж 50 млрд грн ... Для підняття мінімалки до рівня чотирьох прожиткових мінімумів нам потрібно подвоїти цей бюджет. Одномоментно ми цього зробити не можемо", - сказала Гриневич.
 
"Лілія Гриневич зазначила, що з огляду на економічну ситуацію в Україні, правильно розраховувати поетапне підвищення мінімальної зарплати вчителя до 4 прожиткових мінімумів до 2025 року", - наголошують у повідомленні.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

05.09.17 09:00  Дітей із сіл можуть частково перевести на дистанційне навчання для доступу до кращих учителів, - Гриневич

 

censor_news_big3.jpg                      

Міністр освіти й науки Лілія Гриневич вважає, що дистанційне навчання для сільських територій може бути тільки одним із компонентів освітнього процесу, а не замінювати класичне навчання.

Про це вона повідомив в ефірі телеканалу ICTV, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Українськi новини.

 

"Я поділяю ідею дистанційного компоненту освіти. Ми не можемо всіх дітей скинути в дистанційну освіту, бо перебування в колективі, соціалізація мають значення", - сказала Гриневич.
 
Міністр зазначила, що дистанційне навчання як частина освіти у сільських районах може стати якісним доповненням для доступу дітей до кращих учителів.
 
Вона зазначила, що для цього потрібно покрити зазначені території якісним інтернетом.
 
Гриневич зазначила, що міністерство для кращого доступу учнів із сільських територій до освіти розвиває мережу опорних шкіл.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

 

05.09.17 09:10

 Сьогодні Рада розгляне реформу освіти

 

censor_news_big3.jpg                        

О 10:00 Верховна Рада відкриє сьому сесію і на пленарному засіданні розгляне нову редакцію закону "Про освіту" у другому читанні.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на порядок денний Ради.
 
Першим на порядку денному стоїть питання про затвердження порядку сьомої сесії ВР. Опісля - законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо територій з особливим режимом мовлення в першому читанні.
 
Далі нардепи розглядатимуть у другому читанні законопроект про освіту.
 

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Парламент принял образовательную реформу

 

 

p.jpg

 

 

Во вторник, 5 сентября, Верховная Рада Украины приняла во втором чтении и в целомзаконопроект № 3491-п “Об образовании”. “За” проголосовали 255 народных депутатов. Об этом сообщает КНК Медиа.

Согласно закону в Украине вводится 12-летнее обучение для школьников:

- для начального образования – с 1 сентября 2018 года;

- для базового среднего образования – с 1 сентября 2022 года;

- для профильного среднего образования – с 1 сентября 2027 года.

И только с 1 сентября 2027 года срок получение профильного среднего образования всеми учащимися составляет три года. До этого тоже можно, но при определенных условиях - например, если есть соответствующий стандарт профильного среднего образования и соответствующей типовой образовательной программы.

После младших классов, средней и старшей школы вводится государственная итоговая аттестация, ее могут провести и в форме Внешнего независимого оценивания, однако в конце начальной школы - только для того, чтобы отследить уровень успешности учащихся.

Законопроект уделяет много внимания детям с особыми потребностями. Так, обязательно должны быть созданы инклюзивные и специальные группы и классы при обращении людей с особыми потребностями или их родителей.

Причем  категории лиц с особыми образовательными потребностями определяются актами Кабмина. А в образовательных программах могут быть коррекционно-развивающая составляющая для таких детей.

Законопроект обязывает учреждения образования информировать о своей деятельности - в частности, на своих сайтах или сайтах учредителей. Нужно публиковать документы, свидетельствующие о разрешении на образовательную деятельность и другие особенности - язык преподавания, правилах приема, приспособленность заведения для детей с особымипотребностями, перечень дополнительных (платных) услуг и цены на них.

Документ предусматривает создание сайта с учебниками для школьников. Об этом должно позаботиться Минобразования. Электронные книги или книги в электронном виде должны в полной версии находиться в свободном доступе. Кроме того, книги и учебники, созданные за государственные деньги, разработчик должен опубликовать на своем сайте.

Также согласно новому закону, украинским учителям повысят зарплаты.

Зарплаты учителей привязали к минимальной зарплате. Так, оклад педагога низкой квалификационной категории должен составить как минимум 9600 грн.

Каждая следующая квалификационная категория должна «подарить» педагогу по меньшей мере 10% указанной суммы к окладу.

При этом оклады научно-педагогических работников на четверть выше, чем у педагогов. Ну, а каждый следующий уровень категории, так же дает +10%.

Схемы должностных окладов утвердит Кабмин.

Прописаны надбавки за выслугу лет как педагогам, так и научно-педагогическим работникам:

- свыше трех лет - 10 процентов;

- свыше 10 лет - 20 процентов;

- свыше 20 лет - 30 процентов должностного оклада.

Кроме того, плюс 20% должностного оклада дает сертификат, пока он действует.

Однако выплаты предлагают вводить не одновременно, а постепенно.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

05.09.17 18:38  Рада схвалила реформу освіти. ВIДЕО

 

censor_news_big3.jpg                              

Верховна Рада підтримала законопроект №3491-д "Про освіту".

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

 

За прийняття в цілому відповідного законопроекту №3491-д на засіданні у вівторок проголосували 255 депутатів.

Поділитися повідомленням


Посилання на повідомлення
Поділитися на інших сайтах

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Гість
Відповісти в тему...

×   Ви вставили відформатований вміст.   Видалити форматування

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ваше посилання було автоматично вбудоване.   Відобразити як посилання

×   Ваш попередній вміст був відновлений.   Очистити редактор

×   Ви не можете безпосередньо вставити зображення. Завантажте або вставте зображення з URL-адреси.


  • Зараз на сторінці   0 користувачів

    Немає користувачів, які переглядають цю сторінку

×
×
  • Створити...