Українська література. 5 клас

Тема. «Рідна Україна. Світ природи»

Тема 1. Урок 1. Тарас ШЕВЧЕНКО. Степан ВАСИЛЬЧЕНКО. «В бур’янах». Україна часів Т. Шевченка. Розповідь про поета, його дитинство (на основі повісті Степана Васильченка).

«За сонцем хмаронька пливе…», «Садок вишневий коло хати…»  Картини довколишнього світу, природи в поезіях Тараса Шевченка — інша, художня реальність, створена уявою митця за допомогою засобів образної мови. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь, щоб побачити цей link.      Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь, щоб побачити цей link.

Історичне минуле нашого народу
Літописні оповіді: «Три брати — Кий, Щек, Хорив і сестра їхня Либідь»,  «Святослав укладає мир з греками…», «Володимир вибирає віру», «Розгром Ярославом печенігів. Початок великого будівництва в Києві. Похвала книгам» (на основі «Повісті минулих літ» у переказі В. Близнеця). Олександр Олесь. «Заспів», «Україна в старовину», «Похід на Царгород», «Ярослав Мудрий» (із книги «Княжа Україна»), «Микита Кожум’яка»,

Зірка Мензатюк. «Таємниця козацької шаблі»

Тема І. Літописні оповіді Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь, щоб побачити цей link.         Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь, щоб побачити цей link.

МОДУЛЬ    «Літературні казки».

Тема 2. В. Королів-Старий. «Хуха-Моховинка». Короткі відомості про письменника і його фантастичні казки. Образи фантастичних істот, створені уявою автора на основі українського фольклору. Добро і зло в цих казках. Світлий, життєствердний погляд на світ. Аналіз зовнішності (портрета) казкових істот. Наскрізний гуманізм казок. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь, щоб побачити цей link.    Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь, щоб побачити цей link.

«СВІТ ФАНТАЗІЇ ТА МУДРОСТІ»

Тема 1. Початок словесного мистецтва: фольклор і літописи. Міфи і легенди давніх українців Міфи як первісні уявлення про всесвіт і людину, реальні та фантастичні елементи людської поведінки. Добро і зло, їхня роль у житті. Легенди: «Про зоряний Віз», «Чому пес живе коло людини?», «Берегиня» (за С.Плачиндою), Дажбог», «Неопалима купина» (за Є.Шморгуном), «Як виникли Карпати», «Чому в морі є перли і мушлі» Народні перекази: «Прийом у запорожців». Лицарство та відвага запорозьких козаків. ТЛ: міф, фольклор, легенда, переказ.  Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь, щоб побачити цей link.          Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь, щоб побачити цей link.

МОДУЛЬ 4. Із народної мудрості.  Загадки. Прислів’я та приказки. Леонід Глібов. «Химерний, маленький…», «Що за птиця?», «Хто вона?», «Хто розмовляє?», «Хто сестра і брат?»

Тема І. Загадка як вид усної народної творчості Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь, щоб побачити цей link.      Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь, щоб побачити цей link.